Genel Bilgiler

Biyografi

Sibel Öner Yalçın 1968 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Düziçi’nde, lise öğrenimini ise 1985 yılında Adana Sağlık Meslek Lisesi’nde tamamlamıştır. 1985 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’na girmiş, aynı yıl Sivas Göğüs Hastalıkları Hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başlamıştır.

Hemşirelik bölümünden 1989 yılında mezun olduktan sonra 1991 yılından itibaren üç yıl süresinde Adana Numune Hastanesi dahiliye kliniğinde hemşire, sorumlu hemşire ve hastane süpervizor’ı olarak görev yapmıştır, 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda master programına başlamıştır. 1994 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’ne öğretim görevlisi olarak atanmıştır. “Adana Doğumevi Hastanesinde Kürtaj (MR) Uygulanan Kadınların Tanımlayıcı Özellikleri” başlıklı tez çalışmasıyla 1996 yılında master programını tamamlamıştır.

Öğretim görevlisi olarak 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu’na naklen atanmış, 2007 yılında Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı’nda doktora programına, 2009 yılında “Hemşirelerin ve Hekimlerin Tıbbi Eylemlerinde Vicdanın Rolü: Bir Tutum Araştırmasıyla Birlikte” başlıklı tez çalışmasına başlamıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında, 1985 -1994 yılları arasında, hemşire olarak çalışmayı sürdürerek dokuz yıllık deneyim kazanan Sibel Öner Yalçın halen Çukurova Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Sibel Öner Yalçın evli, Emre ve Bilge Duygu adında iki çocuk sahibidir.

Kurum Bilgileri

Birim
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Bölüm
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Ana Bilim Dalı
Adana Sağlık Yüksek Okulu

İletişim

E-posta
sibelyalcin@cu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.cu.edu.tr//sibelyalcin
İş Telefonu
+90 322338606 Dahili: 1133
Ofis
Sağlık Bilimleri fakültesi
Posta Adresi
Ç.Ü.Adana Sağlık Yüksekokulu Adana