General Information

Institutional Information: Mimarlık Fakültesi, Mimarlık
Research Areas: Architecture, City and Regional Planning, Urban Planning and Development, Building Information, Architectural Aesthetics, Building Design, Architectural Design, Building Information, Project and Construction Management, Carrier Systems, Building materials, Engineering and Technology

Metrics

Publication

54

Citation (WoS)

5

H-Index (WoS)

1

Project

4

Open Access

1
UN Sustainable Development Goals

Biography

1999 yılında Çukurova Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümünde araştırma görevlisi oldu. 2003 yılında Ç.Ü. Mimarlık Bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Ardından 2010 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde “Biçimsel Ve Anlamsal İfade Aracı Olan Cephelerin Değerlendirilmesine Yönelik Bir Yaklaşım: İstanbul’da Meşrutiyet Ve Halaskargazi Caddeleri’ndeki Cephelerin İncelenmesi” başlıklı doktora tezini tamamladı.  

Mezun olduktan sonra Ç.Ü. Mimarlık bölümünde yardımcı doçent,  2021 yılında da doçent ünvanını aldı. Ulusal ve uluslararası mimari bilimsel buluşmalarda birçok yayın sundu, makaleler hazırladı, çalıştaylara katıldı. Özel ilgi ve araştırma alanları temel tasarım, imaj, görsel algı, tasarımda görsel iletişim, mimari okumalardır. 

Contact

Email
osenyigit@cu.edu.tr
Web Page
https://avesis.cu.edu.tr//osenyigit
Office Phone
+90 322 338 6084 Extension: 2913
Office
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü
Address
Çukurova Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Balcalı Sarıçam Adana 01330