Genel Bilgiler

Biyografi

1974 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından 1995 yılında mezun oldu, akabinde Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde 1995-1998 yılları arasında İşletme İktisadı dersleri aldı. 

Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü PDR programında 2004’de yüksek lisans ve 2010’da ise doktora eğitimini tamamladı. Araştırma görevlisi olarak başladığı Çukurova Üniversitesi'nde 2010 yılında yardımcı doçent, 2019 yılında da doçent unvanı aldı. Almanya Weinheim Sistemik Eğitim ve Gelişim Enstitüsü'nde 2011 yılında Sistemik Psikoterapistlik, 2019 yılında da Sistemik Süpervizörlük eğitimini tamamladı. 

Halen Ç.Ü. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim dalında öğretim üyesidir. Ayrıca 2015’den beri Ç.Ü. Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. 

Akademik çalışmalarını çoğunlukla mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı konularında yapmakta, kariyer karar verme, kariyer uyumu, kariyer psiko-eğitim uygulamaları, kariyer kaygısı, mesleki doyum, mesleki bağlılık ve mükemmeliyetçilik konularında makale, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 

Evli ve üç çocuk babasıdır. Hala psikoloji ve tarih kitapları okumayı, psikolojik danışma ve eğitim yoluyla insanlara yardımcı olmayı ve yaşamlarına katkı sağlamayı seviyor.

Kurum Bilgileri

Birim
Eğitim Fakültesi
Bölüm
Eğitim Bilimleri
Ana Bilim Dalı
Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

İletişim

E-posta
okirdok@cu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.cu.edu.tr//okirdok
İş Telefonu
+90 322 338 6733 Dahili: 103
Ofis
Eğitim Bilimleri Bölümü Bloğu
Posta Adresi
Ç.Ü. Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Balcalı Kampüsü 01330 SARIÇAM / ADANA