General Information

Institutional Information: Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri, Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık
Research Areas: Social Sciences and Humanities, Education, Educational Sciences, Guidance and Psychologicial Counseling

Names in Publications: Oguzhan Kirdok

Metrics

Publication

97

Citation (WoS)

3

H-Index (WoS)

1

Citation (Scopus)

19

H-Index (Scopus)

3

Citation (Scholar)

16

H-Index (Scholar)

1

Citiation (TrDizin)

1

H-Index (TrDizin)

1

Project

15

Thesis Advisory

20

Open Access

7
UN Sustainable Development Goals

Biography

1974 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Osmaniye’de tamamladı. Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık programından 1995 yılında mezun oldu, akabinde Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde 1995-1998 yılları arasında İşletme İktisadı dersleri aldı. 

Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü PDR programında 2004’de yüksek lisans ve 2010’da ise doktora eğitimini tamamladı. Araştırma görevlisi olarak başladığı Çukurova Üniversitesi'nde 2010 yılında yardımcı doçent, 2019 yılında da doçent unvanı aldı. Almanya Weinheim Sistemik Eğitim ve Gelişim Enstitüsü'nde 2011 yılında Sistemik Psikoterapistlik, 2019 yılında da Sistemik Süpervizörlük eğitimini tamamladı. 

Halen Ç.Ü. Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim dalında öğretim üyesidir. Ayrıca 2015’den beri Ç.Ü. Kariyer Planlama Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütmektedir. 

Akademik çalışmalarını çoğunlukla mesleki rehberlik ve kariyer danışmanlığı konularında yapmakta, kariyer karar verme, kariyer uyumu, kariyer psiko-eğitim uygulamaları, kariyer kaygısı, mesleki doyum, mesleki bağlılık ve mükemmeliyetçilik konularında makale, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Türk PDR Derneği tarafından yayınlanan Kariyer Psikolojik Danışmanlığı Dergisinin editörleri arasında yer almaktadır. 

Evli ve üç çocuk babasıdır. Hala psikoloji ve tarih kitapları okumayı, psikolojik danışma ve eğitim yoluyla insanlara yardımcı olmayı ve yaşamlarına katkı sağlamayı seviyor.

Contact

Email
okirdok@cu.edu.tr
Web Page
https://avesis.cu.edu.tr//okirdok
Office Phone
+90 322 338 6733 Extension: 103
Office
Eğitim Bilimleri Bölümü Bloğu
Address
Ç.Ü. Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, Balcalı Kampüsü 01330 SARIÇAM / ADANA