Genel Bilgiler

Biyografi

Prof.Dr. Tufan EROLDOĞAN, Çukurova Üniversitesi'nde "Yetiştiricilikte Besleme üzerine" yüksek lisans ve doktoraya sahiptir. 2003 yılında Dünya'da sadece bir kişiye verilen "Moshe Greidingier Scholarship" bursunu kullanarak, Asya levreği üzerine olan postdoktora çalışmalarını İsrail'de bulunan Volcani Merkezinde Hayvan Bilimleri Bölümünde tamamlamıştır. Daha sonra, Dr. Eroldoğan Norçev Bilim Konseyinden burslu olarak Norveç'te ikinci postdoktroa çalışmasını tamamlamıştır. Bu çalışmasında Atlantik somonları ve kodlarda yeni yemlerin geliştirilmesi üzerine moleküler düzeyde çalışmalar yapmıştır.

Kendisinin araştırma alanları temelde balım besleme olup besin kalitesi, lipitler, yağ asidi ve omega-3 meatbolizması, kültürü yapılan sucul canlılarda balık yağının değiştirilmesi, yağ asidi -mikronutrientleri etkileşimi, ürün kalitesi üzerinedir. Balık besleme çalışmalarının yanı sıra, Dr. Eroldoğan Barselona Üniversitesi, Fizyoloji Bölümünde gerçekleştirdiği çalışmalarda nutrogenomik ve proteomik knuların ağırlık vermiştir.

Kariyeri boyunca, Dr. Eroldoğan bir çok ulusal ve uluslararası çalışmada hem kamu hemde özel sektör eksenli projeler gerçekleştirmiştir. Ulusal ve uluslararası çalışmada altmışın üzerinde yayını bulunan araştırıcı balık besleme konusunda derinlemesine araştırmalarda bulunmuştur.

Kurum Bilgileri

Birim
Su Ürünleri Fakültesi
Bölüm
Su Ürünleri Yetiştiriciliği
Ana Bilim Dalı
Yetiştiricilik

İletişim

E-posta
mtufan@cu.edu.tr
Web Sayfası
https://avesis.cu.edu.tr//mtufan
İş Telefonu
+90 322 338 6084 Dahili: 2065
Fax Telefonu
+90 322 338 6439
Ofis
Su Ürünleri Fakültesi
Posta Adresi
Çukurova Üniversitesi, Su Ürünleri Fakültesi 01330 Adana